ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5991346
*
nr 599 1346
Spegel
1920-tal, höjd: 100
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:45:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 22:09:10
1
200 kr
10/9 12:43:58
2
150 kr
12/9 11:43:47
2
250 kr
12/9 14:45:42
1
300 kr
12/9 23:50:13
3
400 kr
13/9 09:59:02
1
500 kr
14/9 15:39:05
4
Vinnande bud
14/9 17:06:38
5
700 kr
14/9 17:09:31
6
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 599 1346
Spegel
1920-tal, höjd: 100
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 22:09:10 | 1 | 200 kr |
10/9 12:43:58 | 2 | 150 kr |
12/9 11:43:47 | 2 | 250 kr |
12/9 14:45:42 | 1 | 300 kr |
12/9 23:50:13 | 3 | 400 kr |
13/9 09:59:02 | 1 | 500 kr |
14/9 15:39:05 | 4 | Vinnande bud |
14/9 17:06:38 | 5 | 700 kr |
14/9 17:09:31 | 6 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27